Skip links

Atviras kvietimas: Išspręsk kreozotu impregnuotų panaudoų medinių pabėgių utilizavimo iššūkį!

Transporto inovacijų centras kartu su AB „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“ kviečia startuolius, mažas bei vidutines įmones ir kitas kompanijas aplikuoti, siūlyti sprendimus, padėsiančius efektyviai utilizuoti jau panaudotus medinius pabėgius.

Vis didėjantis kasmet keičiamų kreozotu impregnuotų pabėgių skaičius didina bendrą jų sandėliavimo kiekį. Didžioji dauguma šių atliekų yra utilizuojami specialiose pavojingas atliekas deginti leidimus turinčiose įmonėse. Visgi utilizavimas deginimu yra brangus ir sudėtingas naikinimo būdas, kuris vis tik kenkia gamtai ir utilizuoti yra leidžiamas tik tam tikras kiekis. Vienas iš Lietuvos geležinkelių bendrovės prioritetų – ekologija, todėl į aplinkosaugos reikalavimus yra žiūrima atsakingai. Esant alternatyvai – jos ir siekiama. Šiuo metu naudojami metodai ir leidimai leidžia sunaikinti nedidelį kiekį šių atliekų , ieškomas alternatyvus – gamtai draugiškas pabėgių ulitizavimo būdas.

Galimas sprendimas, tai technologija, kuri leistų utilizuoti žymiai didesnius kiekius impregnuotų pabėgių nesudarant papildomos žalos gamtai, taip pat leistų sumažinti sandėliuojamų atliekų kiekį. Šis metodas padėtų ne tik sunaikinti toksiškas atliekas gamtai draugišku būdų tačiau ir žymiai sumažintų jų utilizavimo kaštus.

 

Turi sprendimą? Aptarkime bendradarbiavimo galimybes. Susisiek su mumis!

Publikuota 2020-05-19 pagal Mobility Innovation Center

Skip to content