Skip links

Kiti iššūkiai

Kiti iššūkiai

Kiti iššūkiai

#1 Bekontaktis sunkvežimių svėrimas

Kontekstas: bendrovė valdo daugiau kaip 300 sunkvežimių parką bei 70 smėlio/žvyro karjerų. Medžiagos kraunamos tiek karjeruose tiek padalinių teritorijoje (pvz. druska). Sunkvežimių svėrimas stacionariose svarstyklėse yra brangus ir laiko reikalaujantis procesas. Yra poreikis greitam sunkvežimio svorio ar svorio pokyčio po medžiagų pakrovimo nustatymui.

Galimas sprendimas: bekontakčio sunkvežimių svėrimo realiu laiku technologija, kurią būtų galima įgyvendinti tiek nuolatinėse svėrimo lokacijose, tiek laikinose, vienkartinio pasvėrimo vietose.

#2 Sandėliuose ar atvirose aikštelėse saugomų biriųjų medžiagų kiekių nustatymas

Kontextas: turimas didelis kiekis biriųjų medžiagų (druskos, smėlio, smėlio-druskos mišinio) sandėlių sukelia problemas bandant įvertinti sandėlių likučius realiu laiku. Įprasti biriųjų medžiagų likučių nustatymo metodai yra lėti, reikalauja daug tiek geodezinės įrangos, tiek žmogaus darbo valandų.

Galimas sprendimas: biriųjų medžiagų sandėlyje (tiek uždarame, tiek atvirame) esančių medžiagų kiekio nustatymo metodika ar techniniai sprendimai. Jos pagalba medžiagų kiekiai nustatomi tiek tūrio (m3), tiek svorio (t)  matavimo vienetais.

#3 Kelio duomenų apdorojimas

Kontekstas: vykdant darbus iš visų savaeigių mechanizmų gaunamas  tikslių koordinačių masyvas. Pagal turimą sutartį su užsakovu, duomenis apie atliktus darbus bendrovė turi pateikti kelio numerio bei tiksliu kilometru, kuriame buvo vykdomi darbai informacija. Šiuo metu koordinatės konvertuojamos pagal turimą kelių tinklą pasitelkus GIS skaičiavimo algoritmus, tačiau šis procesas užtrunka  pernelyg ilgai, gaunamų duomenų rezultate tikslumas nėra pakankamas.

Galimas sprendimas: Algoritmas, galintis konvertuoti darbų vykdymo lokacijų taškų paketus, pateiktus koordinatėmis į kelio numerius ir kilometrus. Kiekviena lokacija kelio numeriais ir kilometrais pagal Lietuvos valstybinių kelių tinklą turi būti pateikiama bent 0.01 km tikslumu, lyginant su taškais koordinatėmis.

#4 Medžiagų apyvartumo paskaičiavimas

Kontekstas: žiemos kelių priežiūroje yra ypač svarbu nuolatos turėti bent minimalias reikiamų medžiagų atsargas. Nuo druskos užsakymo iki atvežimo iki sandėlio praeina apie 14 d., todėl užtikrinti pakankamą atsargų kiekį tampa sudėtinga. Šiuo metu priimant sprendimus reikia remtis bendromis orų prognozėmis ir nuovoka ar ilgamete patirtimi, kas nėra tikslu ir efektyvu.

Galimas sprenimas: algoritmas ar įrankis, kuris įvertintų viešai skelbiamas ilgalaikes orų prognozes iš patikimų šaltinių (15-30 d. į priekį) ir pateiktų rekomendaciją kada vertėtų ir kiek reikėtų užsakyti medžiagų atsižvelgiant į galimą suvartojimą pagal numatomas oro sąlygas. Potencialus meteorologinių duomenų šaltinis: cds.climate.copernicus.eu 

Share on
Skip to content